# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 688/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 688/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:3.US.688.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 3. 2005
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení, řízení/zastavení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6, § 11 odst.1

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Návrhem ze dne 7. 12. 2004, označeným jako "stížnost pro porušení zákona", brojil navrhovatel ve své trestní věci proti blíže neoznačenému rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě.

Návrh trpěl formálními vadami, které spočívaly v tom, že navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon o Ústavním soudu), k návrhu nebyla přiložena kopie rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 6 zákona o Ústavním soudu), nebyl předložen v potřebném počtu vyhotovení (§ 34 odst. 2 zákona o Ústavním soudu) a nebylo z něj patrno, čeho se jím navrhovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona o Ústavním soudu). Rovněž v něm absentovala ústavněprávní argumentace [§ 72 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu]. Formální vady návrhu byly navrhovateli vytknuty výzvou (č. l. 3 spisu Ústavního soudu), kterou převzal dle doručenky 10. 2. 2005, a současně mu byla k odstranění vad návrhu stanovena 30denní lhůta.

Za situace, kdy vytknuté formální vady návrhu nebyly ve stanovené lhůtě odstraněny (lhůta marně uplynula v pondělí dne 14. 3. 2005), nezbylo Ústavnímu soudu než takto vadně podaný návrh odmítnout pro neodstranění vytknutých vad [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu], jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-688/04-04)
