# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 683/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 683/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.683.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 3. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vlastnictví
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2; 87/1991 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 27. 11. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 28. 11. 2001. Návrh směřoval proti rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR, sp. zn. 28 Cdo 1670/99, ze dne 29. 11. 2000.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne18. 12. 2001. Lhůta uplynula dne17. 1. 2002.
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 12. března 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-683/01-01)
