# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 666/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 666/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.666.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 6. 1. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 267, § 125, § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 18. 10. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen 21. 10. 2002. Předmětný návrh směřoval proti rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR,
sp.zn. 8 Tz 158/99.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 4. 11. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 4. 12. 2002.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 6. ledna 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-666/02-02)
