# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 662/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 662/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.662.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 15. 1. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Klíčová slova: pracovní poměr
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 38 odst.2; 65/1965 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 15. 11. 2001 návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 16. 11. 2001. Návrh směřoval proti postupu obecných soudů v pracovněprávní věci navrhovatele, nesplňoval však všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu").

Protože podaný návrh nesplňoval všechny požadované náležitosti, byl navrhovatel vyzván podle § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 4. 12. 2001, lhůta k odstranění vad návrhu uplynula dne 19. 12. 2001.

Ve stanovené lhůtě zaslal navrhovatel Ústavnímu soudu další podání ze dne 17. 12. 2001, doručené dne 18. 12. 2001, které však nelze považovat za odstranění vad podání ve smyslu výše uvedené výzvy.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-662/01-01)
