# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 655/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 655/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.655.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 1. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: byt/vyklizení
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 8. 11. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti usnesení Obvodního soudu pro Prahu 4 ze dne 9. 9. 2000, čj. 13 E 11321/98 s tvrzením, že jím byla porušena navrhovatelova základní práva.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 23. 11. 2000. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 24. 12. 2000. Protože tento den připadl na neděli a poté následovaly dva svátky, byl ve smyslu ust. § 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů a ust. § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty den 27. 12. 2000.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 8. ledna 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-655/2000-2000)
