# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 641/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 641/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.641.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 15. 1. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení, in dubio pro reo
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.2, § 2 odst.5, § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 40 odst.2

## Text rozhodnutí

V Brně dne 15. ledna 2002 JUDr.Vladimír JURKA
soudce Ústavního soudu ČR
III. ÚS 641/01
V Brně dne 15. ledna 2002 JUDr.Vladimír JURKA
soudce Ústavního soudu ČR

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu
Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu navrhovatele J. H., směřujícímu proti rozsudku Krajského soudu v Plzni, sp.zn. 7 To 355/2001,

takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:

Navrhovatel podal dne 2. 11. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 5. 11. 2001. Předmětný návrh směřoval proti rozsudku Krajského soudu v Plzni, sp.zn. 7 To 355/2001.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 23. 11. 2001. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 23. 12. 2001. Protože tento den připadl na neděli, byl ve smyslu ust. § 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů a ust. § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty den 24. 12.2001.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.
P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-641/01-01)
