# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 64/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 64/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.64.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 5. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výživné, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2; 94/1963 Sb., čl.; 99/1963 Sb., § 132

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 5. února 2003 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 6. února 2003. Předmětný návrh směřoval proti blíže neoznačenému rozhodnutí Okresního soudu v Uherském Hradišti ve věci výživného.

Protože uvedený návrh nesplňoval náležitosti vyžadované zák. č. 182/1993 Sb.,
o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona), byl navrhovatel vyzván k odstranění jeho vad, a současně mu byla k odstranění vytknutých vad stanovena 30denní lhůta. Vady návrhu spočívaly v tom, že k němu nebyla připojena kopie rozhodnutí
o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 2 zákona), navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zákona) a dále návrh nebyl předložen v potřebném počtu stejnopisů (§ 34 odst. 2 zákona) a nebylo v něm uvedeno, čeho se navrhovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona). Výzva byla navrhovateli doručena dne
6. března 2003. Konec výše uvedené lhůty připadl na 7. dubna 2003.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona], jak z výroku tohoto usnesení je patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-64/03-03)
