# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 635/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 635/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.635.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 28. 3. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: soudce/podjatost, náklady řízení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 99/1963 Sb., § 14, § 146, § 150

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 30. 10. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 31. 10. 2001. Návrh směřoval proti usnesení Vrchního soudu v Praze, č.j. 1 Co 71/2001-312, ze dne 20. 9. 2001.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 19. 11. 2001. Ve stanovené lhůtě k výše uvedenému sp. zn. bylo Ústavnímu soudu doručeno odstranění vad, které však meritorně souviselo s ústavní stížností vedenou pod sp. zn. II. ÚS 611/01 proti rozsudku Krajského soudu v Praze, č.j. 22 Co 222/2001-168, ze dne 3. 7. 2001.

Navrhovateli byla zaslána nová výzva k odstranění vad ze dne 9. 1. 2002, v níž bylo přesně specifikováno rozhodnutí, vůči němuž ústavní stížnost pod shora označenou sp. zn. směřuje. Ve výzvě, doručené navrhovateli dne 12. 1. 2002, byla stanovena nová lhůta k odstranění vad podání v délce 15 dnů. Tato lhůta k odstranění vad uplynula dne 27. 1. 2002. Vzhledem k tomu, že konec lhůty připadl na neděli, je podle § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. pondělí 28. 1. 2002.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 28. března 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-635/01-01)
