# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 629/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 629/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.629.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 29. 2. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Text rozhodnutí

III. ÚS 629/99

Soudce zpravodaj Ústavního soudu rozhodl ve věci návrhu pana J. Š., obsahujícího stížnost proti usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem, ze dne 30. 9. 1999, č.j. 5 To 711/99-112, mimo ústní jednání t a k t o :

Návrh se odmítá.
O d ů v o d n ě n í
Dne 15. 12. 1999 došel Ústavnímu soudu České republiky návrh ze dne 7. 12. 1999, jehož obsahem byla stížnost proti usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem, ze dne 30. 9. 1999, č.j. 5 To 711/99-112.
Podaný návrh neměl zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon), požadované náležitosti. Navrhovatel byl proto vyrozuměn o nutnosti jejich odstranění ve smyslu § 41 písm. b) zákona. K odstranění vad návrhu se navrhovateli určila třicetidenní lhůta.
Vyrozumění o odstranění vad návrhu mu bylo doručeno dne 19. 1. 2000. Konec určené lhůty připadl na den 18. 2. 2000, tj. na pátek.
Vzhledem k tomu, že Ústavnímu soudu nedošel do dnešního dne perfektní návrh, podaný k poštovní přepravě alespoň 18. 2. 2000, Ústavnímu soudu nezbylo, než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona tímto usnesením odmítnout.
P o u č e n í : Proti tomuto rozhodnutí není odvolání přípustné.
(§ 43 odst. 3 zákona)
V Brně dne 29. února 2000
JUDr. Ivana Janů
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-629/99-99)
