# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 622/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 622/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.622.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 27. 12. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/princip legality (vázanosti státní moci zákonem)
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí, doručování
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 18. 10. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti postupu Okresního soudu ve Zlíně ve věci exekuce pokuty uložené navrhovateli Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 2. 11. 2000. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 2. 12. 2000. Protože tento den připadl na sobotu, byl ve smyslu ust. § 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů a ust. § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty den 4. 12. 2000.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. prosince 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-622/2000-2000)
