# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 621/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 621/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.621.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 6. 1. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: konkurz a vyrovnání, vlastnictví
- Dotčené předpisy: 328/1991 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka se návrhem na zahájení řízení o ústavní stížnosti, doručeným Ústavnímu soudu dne 6. 9. 2002, domáhala zrušení blíže neurčeného rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byla navrhovatelka vyzvána ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovatelce doručena dne 18. 10. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 17. 11. 2002. Protože tento den připadl na neděli, byl ve smyslu ust. § 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů a ust. § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty den 18. 11. 2002.
S ohledem na to, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 6. ledna 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-621/02-02)
