# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 613/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 613/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.613.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 28. 11. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důchod
- Dotčené předpisy: 100/1988 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel osobním podáním ze dne 16. 10. 2000 předložil Ústavnímu soudu ústavní stížnost směřující zřejmě proti rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích, č.j. 2 Ca 410/98, ze dne 23. 2. 1999, který měl rozhodovat ve věci jeho invalidního důchodu.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 27. 10. 2000. Protože konec lhůty připadl na sobotu 11. 11. 2000, je podle § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. pondělí 13. 11. 2000.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 28. listopadu 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-613/2000-2000)
