# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 61/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 61/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.61.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 3. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výživné
- Dotčené předpisy: 94/1963 Sb., § 50, § 28

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 29. 1. 2000 návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem, který byl doručen tomuto soudu dne 1. 2. 2000. Navrhovatel svým podáním napadal rozhodnutí Okresního soudu v Chrudimi, čj. 20 Co 382/99-102 a návazné rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové.

Vzhledem k tomu, že podaný návrh nesplňoval náležitosti stanovené zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) cit. zákona vyzván k odstranění vad podání, ve výzvě specifikovaných, ve lhůtě 15 dnů ode dne doručení výzvy. Ve výzvě byl navrhovatel poučen o tom, že nebudou-li vady podání odstraněny ve stanovené lhůtě, Ústavní soud návrh odmítne. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 11. 2. 2000. Lhůta pro odstranění vad uplynula dne 26. 2. 2000. Vzhledem k tomu, že poslední den lhůty pro odstranění vad připadl na sobotu, byl posledním dnem lhůty ve smyslu § 63 zákona o Ústavním soudu a § 57 odst. 2 občanského soudního řádu den 28. 2. 2000.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady podání ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, podaný návrh odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 9. března 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-61/2000-2000)
