# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 595/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 595/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.595.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 27. 12. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelé podali dne 4. 10. 2000. návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti postupu orgánů a rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, sp.zn. 8 Co 604/89, ve věci pozemku parc. č. 35 o výměře 300 m2 v nespecifikovaném katastrálním území.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byli navrhovatelé vyzváni ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která jim byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovatelům doručena dne 27. 10. 2000. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 27. 11. 2000.

S ohledem na to, že navrhovatelé neodstranili vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 27. prosince 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-595/2000-2000)
