# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 591/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 591/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.591.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 12. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vlastnické právo/přechod/převod
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 4. 9. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 5. 9. 2002. Návrh směřoval proti postupu Okresního soudu v Kutné Hoře ve věci vedené pod sp. zn. 5 C 196, 197/93.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla stěžovateli doručena dne 4. 11. 2002. Lhůta uplynula dne 19. 11. 2002.

Stěžovatel ve lhůtě podal Ústavnímu soudu další sdělení, které však nelze považovat za odstranění vad podání ve shora uvedeném smyslu.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 12. prosince 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-591/02-02)
