# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 585/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 585/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.585.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 2. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba
- Klíčová slova: vazba/důvody
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 67 odst.1 písm.c, § 71, § 73, § 73a

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 25. 11. 1999 návrh na zahájení řízení, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti usnesení Krajského soudu v Ostravě ze dne 22. 10. 1999, sp.zn. 6 To 565/99.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 17. 12. 1999. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 17. 1. 2000.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. února 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-585/99-99)
