# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 564/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 564/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.564.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 11. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: poplatek/soudní, náklady řízení
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 138

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatel podal osobně dne 20. 8. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"). Návrh směřoval proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, sp. zn. 44 Co 234/2002.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla stěžovateli doručena dne 23. 9. 2002. Lhůta uplynula dne 23. 10. 2002.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 26. listopadu 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-564/02-02)
