# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 558/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 558/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.558.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 10. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: osoba/povinná, náhrada
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 11; 229/1991 Sb., § 16 odst.6

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel, který se domáhal zrušení rozsudku Krajského soudu v Českých Budějovicích ze dne 19. června 2000, č. j. 19 Co 1207/2000-166, a Okresního soudu v Českém Krumlově ze dne 7. března 2000, č. j. 4 C 479/96-149, učinil podání k Ústavnímu soudu dne 19. září 2000 s tím, že rozhodnutí soudu II. stupně, proti němuž stížnost směřuje, obdržel 21. července 2000.
Ústavní stížnost je oprávněna podat fyzická nebo právnická osoba, jestliže tvrdí, že pravomocným rozhodnutím v řízení, jehož byla účastníkem, opatřením nebo jiným zásahem orgánu veřejné moci bylo porušeno její základní právo nebo svoboda, zaručené ústavním zákonem nebo mezinárodní smlouvou podle čl. 10 Ústavy. Lze ji podat ve lhůtě 60 dnů, když tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje, a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti [§ 72 odst. 1 písm. a), odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů].
Jak vyplývá z obsahu ústavní stížnosti a vyznačených údajů o podání návrhu, stěžovatel obdržel rozsudek odvolacího soudu 21. července 2000, lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula dnem 18. září 2000. Poněvadž však stěžovatel návrh podal až 19. září 2000, učinil tak po stanovené lhůtě.
Pro výše uvedené byl návrh v souladu s § 43 odst. 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítnut.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-558/2000-2000)
