# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 541/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 541/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:3.US.541.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 10. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu rodičovství, rodiny a dětí
- Klíčová slova: znalecký posudek, náklady řízení, dítě, rodiče
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 32; 94/1963 Sb., čl.; 99/1963 Sb., § 142

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Návrhem ze dne 27. 8. 2004, označeným jako "Žaloba k Ústavnímu soudu ČR v Brně k rozsudku ze dne 20. března 2003, J. č. P 11/2002-304", brojil navrhovatel ve své rodinné věci proti vpředu označenému rozsudku Okresního soudu v Blansku.
Návrh trpěl formálními vadami, které spočívaly v tom, že navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon o Ústavním soudu), k návrhu nebyla přiložena kopie rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 6 zákona o Ústavním soudu), návrh nebyl předložen v potřebném počtu vyhotovení (§ 34 odst. 2 zákona o Ústavním soudu) a nebylo z něj patrno, čeho se jím navrhovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona o Ústavním soudu). Formální vady návrhu byly navrhovateli vytknuty výzvou (č. l. 5 spisu Ústavního soudu), kterou převzal dle doručenky 15. 9. 2004, a současně mu byla k odstranění vad návrhu stanovena 30denní lhůta.
Za situace, kdy vytknuté formální vady návrhu nebyly ve stanovené lhůtě odstraněny (lhůta marně uplynula v pátek dne 15. 10. 2004), nezbylo Ústavnímu soudu než takto vadně podaný návrh odmítnout pro neodstranění vytknutých vad [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu], jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-541/04-04)
