# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 537/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 537/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.537.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 18. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Text rozhodnutí

Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu navrhovatele K. H., proti usnesení Nejvyššího soudu ČR, čj. 1 Co 106/2001-58,

t a k t o :
N á v r h s e o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatel podal dne 6. 8. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti usnesení Nejvyššího soudu ČR, čj. 1 Co 106/2001-58.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 2. 9. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 2. 10. 2002.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 18. října 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-537/02-02)
