# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 532/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 532/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.532.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 10. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., čl.; 141/1961 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

Ústavní soud rozhodl ve věci návrhu na zahájení řízení o ústavní stížnosti navrhovatele V. N., směřujícímu proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, sp. zn. 7 To 92/2000

t a k t o :
N á v r h s e o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatel podal dne 4. 9. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, sp. zn. 7 To 92/2000, s tvrzením, že jím byla porušena navrhovatelova základní práva.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 20. 9. 2000. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 20. 10. 2000.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 26. října 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-532/2000-2000)
