# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 528/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 528/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.528.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 18. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6, § 132 odst.2; 2/1993 Sb., čl. 8, čl. 36 odst.1

## Text rozhodnutí

Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu na zahájení řízení o ústavní stížnosti navrhovatele R. R., směřujícím proti postupu orgánů činných v trestním řízení ve věci, vedené pro trestný čin loupeže a trestný čin útoku na veřejného činitele u SKPV Plzeň-město pod ČTS: MRPM-1104/OOK-2002,

t a k t o :
N á v r h s e o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatel podal dne 30. 7. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 1. 8. 2002. Předmětný návrh směřoval proti postupu orgánů činných v trestním řízení ve věci, vedené pro trestný čin loupeže a trestný čin útoku na veřejného činitele u SKPV Plzeň-město pod ČTS: MRPM-1104/OOK-2002.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 2. 9. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 2. 10. 2002.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 18. října 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-528/02-02)
