# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 519/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 519/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.519.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 18. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: soudce/podjatost
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 14

## Text rozhodnutí

Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu navrhovatelky S. B., směřujícím proti rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci v řízení, čj. Nco 32/2002-70, ve spojení s rozhodnutím Krajského soudu v Brně, sp.zn. 13 Co 607/2000,
t a k t o :
N á v r h s e o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatelka podala dne 27. 7. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen 29. 7. 2002. Předmětný návrh směřoval proti rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci v řízení, čj. Nco 32/2002-70, ve spojení s rozhodnutím Krajského soudu v Brně, sp.zn. 13 Co 607/2000.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byla navrhovatelka vyzvána ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 11. 9. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 11. 10. 2002.
S ohledem na to, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 18. října 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-519/02-02)
