# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 492/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 492/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.492.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 2. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Klíčová slova: obnova řízení, byt/vyklizení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 10

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 6. 10. 1999 návrh, který směřoval proti postupu státních orgánů ve věci vystěhování jeho bytu. Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli prostřednictvím pošty doručována na adresu uvedenou navrhovatelem v návrhu. Byla však poštou vrácena se sdělením, že navrhovatel se z této adresy odstěhoval bez udání adresy jiné. Ústavní soud ze sdělení Ministerstva vnitra, odboru spojení a informatiky, oddělení informační zdroje ze dne 10. 12. 1999 zjistil, že navrhovatel je stále hlášen k trvalému pobytu na adrese uvedené v návrhu. Výzvu k odstranění vad proto opakovaně doručil na navrhovatelem uvedenou adresu. Protože i tento pokus o doručení byl bezvýsledný - podle sdělení pošty adresát na uvedené adrese nebydlí, nezbylo než postupovat ve smyslu ust. § 63 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, podle § 47 odst. 2 občanského soudního řádu a za den doručení výzvy považovat den 10. 1. 2000. Konec výše uvedené lhůty proto připadl na den 9. 2. 2000.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 16. února 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-492/99-99)
