# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 49/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 49/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.49.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 5. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 247; 141/1961 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 24. 1. 2000 návrh na zahájení řízení, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti blíže nespecifikovanému rozsudku Krajského soudu v Ostravě.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 9. 2. 2000 a byla dne 5. 4. 2000 na žádost navrhovatele prodloužena o dalších 30 dnů. Konec lhůty tedy připadl na den 5. 5. 2000.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. května 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-49/2000-2000)
