# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 486/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 486/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:3.US.486.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 12. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: osoba/oprávněná
- Dotčené předpisy: 108/1945 Sb., čl.; 33/1945 Sb., čl.; 87/1991 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 1. 10. 1999 Ústavnímu soudu návrh na zahájení řízení, a to v souvislosti s uplatňovaným restitučním nárokem.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 27. 10. 1999. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 26. 11. 1999.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 2. prosince 1999

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-486/99-99)
