# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 467/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 467/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.467.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 12. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 37 odst.2, čl. 38 odst.2

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Formálně vadným návrhem ze dne 15. 10. 2003, označeným jako "stížnost pro porušení zákona", brojil navrhovatel proti postupu obecných soudů ve své trestní věci.

Formální vady, které spočívaly v tom, že navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákon), k návrhu nebyla přiložena kopie rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 4 zákona), návrh nebyl předložen v potřebném počtu stejnopisů (§ 34 odst. 2 zákona) a nebylo z něj patrno, čeho se jím navrhovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona), byly navrhovateli vytknuty výzvou (č. l. 3 spisu Ústavního soudu), kterou navrhovatel převzal dle doručenky 29. 10. 2003, a současně mu byla k odstranění vad návrhu stanovena 30denní lhůta.

Za situace, kdy navrhovatel vytknuté formální vady svého návrhu ve stanovené lhůtě neodstranil (lhůta marně uplynula v pátek dne 28. listopadu 2003), nezbylo Ústavnímu soudu než takto vadně podaný návrh odmítnout pro neodstranění vytknutých vad [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona], jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-467/03-03)
