# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 45/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 45/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:3.US.45.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 5. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Podáním ze dne 26. 2. t. r. podal stěžovatel, údajně prostřednictvím svého advokáta, stížnost proti rozhodnutím obecných soudů (míní se tím zřejmě rozsudky Krajského soudu v Ostravě, sp. zn. 2 T 100/92, ze dne 15. 10. 1993 a Vrchního soudu v Praze, sp. zn. 7 To 244/93,, ze dne 15. 2. 1994) s tím, že před soudy obou stupňů "nebylo využito všech prostředků k dokázání jeho viny či neviny", čímž měl zřejmě na mysli, že obecné soudy v jeho trestní věci nepostupovaly ve shodě s ústavními předpisy, zejména pak ve shodě s čl. 36 a násl. Listiny základních práv a svobod.

Ke svému podání připojil jím nepodepsaný formulář plné moci udělené advokátovi Mgr. V. E.

Protože jeho podání nesplňovalo náležitosti zákonem pro ústavní stížnost předepsané (§ 34 odst. 1, 2, § 72 odst. 1a, patrně odst. 2, odst. 4 zák. č. 182/93 Sb.), byl pod upozorněním na ust. § 43 odst. 1 lit. a) zák. č. 182/93 Sb. obhájce stěžovatele vyzván k odstranění formálních vad, k čemuž mu byla stanovena lhůta v trvání 30 dnů.

Tato výzva byla obhájci doručena podle údajů na doručence dne 25. 3. 1994, takže lhůta v této výzvě skončila dnem 25. 4. t. r.

Vzhledem k tomu, že v takto stanovené lhůtě k odstranění vad podání stěžovatelem nedošlo, nezbylo než ve věci rozhodnout, jak z výroku tohoto rozhodnutí je patrno (§ 43 odst. 1 lit. a) zák. č. 182/93 Sb.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné (§ 43 odst. 2 zák. č. 182/93 Sb.).

V Brně dne 5. 5. 1994

JUDr. Vlastimil Ševčík
předseda senátu ÚS ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-45/94-94)
