# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 447/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 447/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.447.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 9. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vlastnictví, trestný čin
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 249a; 2/1993 Sb., čl. 11; 87/1991 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 28. 6. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 1. 7. 2002. Návrh směřoval proti postupu orgánů činných v trestním řízení v souvislosti s jejich vyžadovanou asistencí při převzetí majetku navrhovatele.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla doručena právnímu zástupci navrhovatele dne 29. 8. 2002. Lhůta uplynula dne 13. 9. 2002.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. září 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-447/02-02)
