# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 441/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 441/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.441.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 6. 9. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/ukládání daní a poplatků; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/nezákonný, správní soudnictví, daň/daňová povinnost
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.2, čl. 11 odst.5, čl. 2; 337/1992 Sb., § 16 odst.4, § 50 odst.3, § 2 odst.1; 99/1963 Sb., § 250i

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka se domáhala zrušení rozsudku Krajského soudu v Ostravě č. j. 22 Ca 366/99-32, ze dne 30. března 2000, s tím, že jej považuje za rozhodnutí, kterým došlo k porušení Ústavou zaručených práv.
Ústavní stížnost je oprávněna podat fyzická nebo právnická osoba, jestliže tvrdí, že pravomocným rozhodnutím v řízení, jehož byla účastníkem, opatřením nebo jiným zásahem orgánu veřejné moci bylo porušeno její základní právo nebo svoboda, zaručené ústavním zákonem nebo mezinárodní smlouvou podle čl. 10 Ústavy. Lze ji podat ve lhůtě 60 dnů, přičemž tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje, a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti [§ 72 odst. 1 písm. a), odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů].
Z obsahu záznamu pošty Olomouc 2, fotokopie dokladu o doručení rozsudku Krajského soudu v Ostravě č. j. 22 Ca 366/99-32, předložené jmenovaným soudem, bylo nepochybně zjištěno, že navrhovatelka obdržela, prostřednictvím právního zástupce, napadený rozsudek 23. května 2000, ústavní stížnost podala k doručení 24. července 2000, tedy po stanovené lhůtě, která uplynula dnem 21. července 2000.
S ohledem na výše uvedené byl návrh odmítnut [§ 43 odst. 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů].

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-441/2000-2000)
