# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 428/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 428/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.428.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 10. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: vlastnictví
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 126; 99/1963 Sb., § 132, § 153

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 12. 7. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 13. 7. 2001. Návrh směřoval proti postupu senátu Vrchního soudu v Praze v řízení vedeném pod sp. zn. 4 Cmo 266/97.

Protože podaný návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), zejména navrhovatel nebyl vzhledem k neúplné plné moci právně zastoupen pro jednání před Ústavním soudem, byl navrhovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 20. 9. 2001. Lhůta k odstranění vad návrhu marně uplynula dne 5. 10. 2001. Přípisem ze dne 11. 10. 2001, podaným k přepravě poštou téhož dne a doručeným Ústavnímu soudu dne 12. 10. 2001, předložil navrhovatel novou plnou moc ke svému zastoupení v řízení před Ústavním soudem. Uvedené podání však bylo předáno k poštovní přepravě až po uplynutí lhůty stanovené navrhovateli k odstranění vad návrhu, přičemž ani dalším uvedeným přípisem nebyly vady návrhu odstraněny.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 23. října 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-428/01-01)
