# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 421/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 421/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.421.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 10. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 14. 7. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen 17. 7. 2000. Předmětný návrh směřoval proti usnesení Krajského soudu v Praze ze dne 31. 5. 2000, čj. 11 To 243/2000-236.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 4. 9. 2000. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 4. 10. 2000.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 12. října 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-421/2000-2000)
