# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 415/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 415/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.415.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 10. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 11. 7. 2000 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 12. 7. 2000. Návrh směřoval proti usnesení Vrchního soudu v Praze, čj. 3 To 80/2000, ze dne 22. 6. 2000, jímž bylo porušeno, podle názoru navrhovatele, jeho právo na soudní ochranu.
Vzhledem k tomu, že uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel vyzván podle § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 21. 8. 2000. Lhůta k odstranění vad návrhu uplynula dne 20. 9. 2000.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 2. října 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-415/2000-2000)
