# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 414/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 414/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:3.US.414.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 11. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

III. ÚS 414/99

Ústavní soud ČR rozhodl ve věci návrhu stěžovatele M. G.,
t a k t o :
Návrh se o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatel podal dne 23. 8. 1999 návrh na zahájení řízení, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 24. 8. 1999.
Vzhledem k tomu, že podaný návrh nesplňoval náležitosti návrhu na zahájení řízení o ústavní stížnosti, stanovené zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud navrhovatele podle § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad podání ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů od doručení uvedené výzvy. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 20. 9. 1999, lhůta uplynula dne 20. 10. 1999.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady podání ve lhůtě, která mu byla stanovena, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 10. listopadu 1999

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-414/99-99)
