# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 414/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 414/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:3.US.414.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 13. 9. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení, vazba/důvody
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6, § 67; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 30. června 2004 podání stěžovatele, označené jako "stížnost proti rozsudku u Obvodního soudu pro Prahu 3", které nemá náležitosti požadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, pro návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem. Proto byl stěžovatel vyzván k odstranění vad podání, a to výzvou soudu ze dne 22. července 2004, v níž mu byla k odstranění vad stanovena lhůta 30 dnů a zároveň byl upozorněn na to, že neodstranění vad jeho podání v uvedené lhůtě je důvodem odmítnutí návrhu. Výzva byla stěžovateli, jak patrno z poštovní dodejky, doručena dne 27. července 2004, lhůta k odstranění vad tedy stěžovateli uplynula dnem 26. srpna 2004. Stěžovatel do dnešního dne vady svého podání neodstranil, a proto byla jeho stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnuta.
Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 13. září 2004

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-414/04-04)
