# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 411/99

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 411/99
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:3.US.411.99
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 29. 10. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: lhůta/procesněprávní
- Dotčené předpisy: 99/1963 Sb., § 47

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 20. 8. 1999 návrh na zahájení řízení, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 23. 8. 1999. V návrhu brojil proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 13. 7. 1999, čj. 16 Co 264/99-80.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 6. 9. 1999. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 6. 10. 1999.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 29. října 1999

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-411/99-99)
