# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 41/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 41/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.41.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 4. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: soudce
- Dotčené předpisy: 436/1991 Sb., čl.; 99/1963 Sb., čl.

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 22. 1. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti postupu Obvodního soudu pro Prahu 1 a Městského soudu v Praze ve věci stížnosti na předsedkyni senátu Obvodního soudu pro Prahu 1.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 21. 2. 2001. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 23. 3. 2001.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. dubna 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-41/01-01)
