# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 402/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 402/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:3.US.402.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 11. 12. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/princip rovnosti

## Text rozhodnutí

III. ÚS 402/97

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl ve věci ústavní stížnosti navrhovatelky A.K.,
takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění
Navrhovatelka podala dne 23. 10. 1997 ústavní stížnost, která byla Ústavnímu soudu doručena o den později. Podaná ústavní stížnost směřovala proti blíže nespecifikovanému rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, ve spojení s rozhodnutím České správy sociálního zabezpečení ze dne 31.1.1995, ve věci poskytnutí jednorázové peněžní částky podle zákona č. 217/1994 Sb.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byla navrhovatelka vyzvána ve smyslu § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad ve lhůtě, která jí byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla navrhovatelce doručena 14. 11. 1997. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 30. 11. 1997, a proto posledním dnem lhůty byl den 1. 12. 1997.

III. ÚS 402/97
S ohledem na to, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě k tomu určené nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnout.
P o u č e n í: Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.
V Brně dne 11. prosince 1997

JUDr.Vladimír JURKA
soudce Ústavního soudu ČR

2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-402/97-97)
