# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 387/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 387/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.387.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 28. 8. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní ústavní principy/demokratický právní stát/princip legality (vázanosti státní moci zákonem); základní práva a svobody/svoboda osobní/obvinění a stíhání
- Klíčová slova: vazba, důkaz
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6, § 67, § 82; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 38, čl. 40

## Text rozhodnutí

Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu navrhovatele V. W., směřujícímu proti postupu Policie ČR, Krajského úřadu vyšetřování Ostrava a Státního zastupitelství Ostrava ve věci vedené pod čj. Nt 4491/2001,
t a k t o :
N á v r h s e o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Navrhovatel podal dne 11. 6. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen dne 13. 6. 2002. Předmětný návrh směřoval proti postupu Policie ČR, Krajského úřadu vyšetřování Ostrava a Státního zastupitelství Ostrava ve věci vedené pod čj. Nt 4491/2001.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 26. 6. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 26. 7. 2002.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 28. srpna 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-387/02-02)
