# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 349/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 349/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1998:3.US.349.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 15. 10. 1998
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 13, § 222

## Text rozhodnutí

III. ÚS 349/98

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud ČR rozhodl ve věci navrhovatele M.T., takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění :
Navrhovatel podal dne 3. 8. 1998 návrh na zahájení řízení před Ústavním soudem, (označený jako stížnost), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 4. 8. 1998 a směřoval proti rozsudku Okresního soudu v Karviné, čj. 1 T 14/94.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele podle § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad podání ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 4. 9. 1998. Vzhledem k tomu, že konec lhůty připadl na neděli dne 4. 10. 1998, byl posledním dnem pro odstranění vad podání den 5. 10. 1998.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu, než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) cit. zákona odmítnout.
P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 15. října 1998 JUDr.Vladimír JURKA.

soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-349/98-98)
