# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 348/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 348/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.348.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 17. 10. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na příznivé životní prostředí
- Klíčová slova: procesní postup, důkaz
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 38 odst.2; 99/1963 Sb., § 47, § 95, § 123, § 132

## Výrok

N á v r h s e o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka podala dne 30. 5. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl Ústavnímu soudu doručen o den později. Předmětný návrh směřoval proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 15. 2. 2002, sp.zn. 19 Co 39/2002, ve spojení s rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 6 ze dne 11. 11. 1998, sp.zn. 17 C 30/98,

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byla navrhovatelka vyzvána ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která jí byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovatelce doručena ve smyslu ust. § 63 zákona o Ústavním soudu a § 46 občanského soudního řádu uložením dne 13. 9. 2002. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 13. 10. 2002. Protože tento den připadl na neděli, byl ve smyslu ust. § 57 odst. 2 občanského soudního řádu posledním dnem lhůty den 14. října 2002.

S ohledem na to, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 17. října 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-348/02-02)
