# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 342/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 342/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.342.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 7. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu; právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1, čl. 38 odst.2; 99/1963 Sb., § 153a

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatelka podala dne 4. července 2003 ústavní stížnost proti výše označeným rozhodnutím soudů s tím, že se jimi cítí dotčena v právech, zakotvených v čl. 36 odst. 1, čl. 38 odst. 2 Listiny základních práv a svobod, v čl. 90 Ústavy a v čl. 6 odst. 1 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod.
Ústavní stížnost je oprávněna podat fyzická nebo právnická osoba, jestliže tvrdí, že pravomocným rozhodnutím v řízení, jehož byla účastníkem, opatřením nebo jiným zásahem orgánu veřejné moci bylo porušeno její základní právo nebo svoboda, zaručené ústavním zákonem nebo mezinárodní smlouvou podle čl. 10 Ústavy. Lze ji podat ve lhůtě 60 dnů, když tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje, a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti [§ 72 odst. 1 písm. a), odst. 2 zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů].
Z obsahu návrhu a kopie usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 11. února 2003 č. j. 11 Co 524/2002-16 bylo zjištěno, že označené rozhodnutí soudu II. stupně nabylo právní moci dnem 5. května 2003, stěžovatelka podala návrh k Ústavnímu soudu dne 4. července 2003, přičemž lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula dnem 3. července 2003.
Pro výše uvedené byl návrh v souladu s § 43 odst 1 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítnut pro jeho podání po lhůtě k tomu stanovené.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-342/03-03)
