# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 332/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 332/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.332.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 9. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces /rovnost účastníků řízení, rovnost "zbraní"; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: vlastnictví, důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 451; 99/1963 Sb., § 132

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel podal Ústavnímu soudu návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 30. 6. 2003. Tímto návrhem se domáhal změny rozsudku Krajského soudu v Plzni ze dne 25. února 2003 (14 C 105/2000) a nařízení obnovy řízení pro zmatečnost. K návrhu byla přiložena kopie rozhodnutí Krajského soudu v Plzni ze dne
25. 2. 2003 (14 Co 682/2002).

Vzhledem k tomu, že návrh navrhovatele nesplňoval stanovené podmínky zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon), byl navrhovatel vyzván k odstranění formálních vad svého návrhu. Tuto výzvu převzal dle doručenky dne 11. 7. 2003 (č. l. 3 spisu Ústavního soudu).

Formální vady spočívaly v tom, že navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30
odst. 1 zákona) a návrh nebyl předložen v potřebném počtu stejnopisů (§ 34 odst. 2 zákona). K odstranění formálních vad byla navrhovateli stanovena lhůta v trvání 30 dnů a současně mu bylo výslovně sděleno, že pokud vady návrhu neodstraní, bude bez dalšího odmítnut podle
§ 43 odst. 1 písm. a) zákona.

Navrhovatel však v takto stanovené lhůtě formální vady svého návrhu neodstranil (lhůta skončila v pondělí 11. 8. 2003), a proto Ústavní soud návrh navrhovatele z důvodu neodstranění jeho vad odmítl [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona], jak je z výroku tohoto usnesení patrno.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-332/03-03)
