# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 308/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 308/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:3.US.308.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 8. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /spravedlivý proces
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí, trest
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 22. 5. 2001 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 23. 5. 2001. Návrh směřoval proti rozsudku Krajského soudu v Plzni, sp. zn. 6 To 669/2000. Tímto rozsudkem bylo rozhodováno o odvolání proti rozsudku Okresního soudu v Chebu, č.j. 5 T 127/98-253, ze dne 26. 5. 2000.
Vzhledem k tomu, že podaný návrh nesplňoval náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen !zákon o Ústavním soudu!), byl navrhovatel vyzván podle § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad podání ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 6. 6. 2001. Lhůta uplynula dne 21. 6. 2001.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e ní : Proti tomuto rozhodnutí není odvolání přípustné.

V Brně dne 20. srpna 2001

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-308/01-01)
