# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 30/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 30/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.30.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 5. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: obvinění
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 160

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel podal dne 15. 1. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne16. 1. 2002. Návrh směřoval proti postupu orgánů činných v trestním řízení.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl navrhovatel podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 21. 2. 2002. Lhůta uplynula dne 23. 3. 2002. Vzhledem k tomu, že konec lhůty připadl na sobotu, je posledním dnem lhůty nejblíže následující pracovní den, tj. pondělí 25. 3. 2002.
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu stanovené, nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 21. května 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-30/02-02)
