# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 291/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 291/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:3.US.291.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 16. 1. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Text rozhodnutí

III. ÚS 291/96
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud ČR rozhodl ve věci P.G.,
t a k t o

Návrh se o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel podal dne 24. 10. 1996 ústavní stížnost, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 25. 10. 1996. Podaná stížnost směřuje proti rozsudku ve věci vedené u Okresního soudu v Ostravě, sp. zn. 5 T 289/95.

Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ust. § 41 písm. b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 14. 11. 1996. Stanovená lhůta uplynula dne 14. 12. 1996. Protože však lhůta skončila v sobotu, byl posledním dnem lhůty den 16.12. 1996.

S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu, než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti podle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993. Sb., odmítnout.
Poučení : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

JUDr.Vladimír JURKA

V Brně dne 16. ledna 1997 soudce Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-291/96-96)
