# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 268/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 268/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:3.US.268.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 7. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Dotčené předpisy: 119/1990 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

Ústavní soud ČR rozhodl o návrhu navrhovatele R. M., ve kterém brojil proti průtahům v řízení u Okresního soudu v Karviné,
t a k t o :
N á v r h s e o d m í t á .
O d ů v o d n ě n í

Návrhem, doručeným Ústavnímu soudu dne 23. 5. 2003, navrhovatel brojil proti průtahům v blíže neurčeném řízení, jehož je účastníkem a které probíhá u Okresního soudu v Karviné.
Protože uvedený návrh nesplňoval všechny náležitosti vyžadované zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, byl navrhovatel vyzván ve smyslu ustanovení § 41 písmeno b) cit. zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 30 dnů. Výzva byla navrhovateli doručena dne 10. 6. 2003. Konec výše uvedené lhůty připadl na den 10. 7. 2003.
S ohledem na to, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení podle § 43 odst. 1 písmeno a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 8. července 2003

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-268/03-03)
