# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 264/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 264/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:3.US.264.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 7. 2005
- Datum zveřejnění: 18. 12. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: dědění
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., § 474; 99/1963 Sb., § 175 písm.o

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu byl 26. května 2005 osobně podán rukou psaný návrh stěžovatelky, v němž žádala zrušení usnesení Městského soudu v Brně sp. zn. 59 D 3/2002 ze dne 30. května 2003 a jiného blíže nespecifikovaného rozhodnutí Okresního soudu v Opavě. Výzvou ze dne 6. června 2005, doručení vykázáno 10. června 2005, byla stěžovatelka poučena o povinném zastoupení advokátem v řízení před Ústavním soudem a vyzvána k odstranění vad návrhu. S ohledem na skutečnost, že napadala rozhodnutí soudu z roku 2003, byla též upozorněna na šedesátidenní lhůtu k podání ústavní stížnosti od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku k ochraně práva. Pro případ, že vady svého podání do 1 měsíce neodstraní, byla upozorněna na to, že její návrh bude odmítnut.

Rukou psaným podáním doručeným osobně Ústavnímu soudu 16. června 2005 stěžovatelka setrvala na svém původním návrhu. Z textu vyplývá, že výzvě k odstranění vady spočívají v absenci zastoupení advokátem nevyhoví.

Ústavní soud konstatuje, že lhůta k odstranění vad návrhu uplynula marně 10. července 2005, aniž by vytýkané vady byly odstraněny. Ústavní soud proto usnesením podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudcem zpravodajem návrh odmítá.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-264/05-05)
