# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 255/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 255/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:3.US.255.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 6. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vlastnické právo/přechod/převod
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatelka podala dne 24. 4. 2002 návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti (dále jen "návrh"), který byl doručen Ústavnímu soudu dne 25. 4. 2002. Návrh směřoval proti usnesení Krajského soudu v Brně, č.j. 30 Ca 295/2000-30, ze dne 6. 9. 2000, jímž byl odmítnut opravný prostředek proti rozhodnutí Okresního úřadu Břeclav, pozemkového úřadu, č.j. Poz. 1166/2000-203-Ne/R 69, ze dne 10. 4. 2000.

Podle § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu") lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dne doručení rozhodnutí o posledním opravném prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.

V předmětné věci takovým rozhodnutím bylo usnesení Krajského soudu v Brně, č.j. 30 Ca 295/2000-30, ze dne 6. 9. 2000. Podle sdělení označeného soudu ze dne 16. 5. 2002, sp. zn. 30 Ca 295/2000, bylo napadené usnesení tohoto soudu doručeno stěžovatelce dne 25. 9. 2000, což bylo doloženo i fotokopií doručenky.

Podle výše uvedeného ustanovení § 72 odst. 2 zákona o Ústavním soudu, dnem doručení počala běžet lhůta k podání ústavní stížnosti. Lhůta k podání ústavní stížnosti uplynula dne 23. 11. 2000. Návrh na zahájení řízení však byl podán k poštovní přepravě dne 24. 4. 2002, tedy po lhůtě stanovené k jeho podání.

Vzhledem k výše uvedenému nezbylo Ústavnímu soudu než návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti odmítnout podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu, jako návrh podaný po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 3. června 2002

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-255/02-02)
