# Ústavní soud, sp. zn. III.ÚS 249/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: III.ÚS 249/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:3.US.249.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 6. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona
- Dotčené předpisy: 209/1992 Sb., čl. 4

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 20. 4. 2000 došel Ústavnímu soudu České republiky návrh ze dne 19. 4. 2000, jehož obsahem byla stížnost proti rozsudku Krajského soudu v Brně, sp. zn. neuvedena.
Podaný návrh neměl zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), požadované náležitosti. Právní zástupce navrhovatele byl proto vyrozuměn o nutnosti jejich odstranění ve smyslu § 41 písm. b) zákona.
K odstranění vad návrhu se právnímu zástupci navrhovatele určila dvanáctidenní lhůta.
Vyrozumění o odstranění vad návrhu mu bylo doručeno dne 12. 5. 2000. Konec určené lhůty připadl na den 24. 5. 2000, tj. na středu.
Vady návrhu ve stanovené lhůtě, tj. do 24. 5. 2000, odstraněny nebyly.
Ústavnímu soudu proto nezbylo, než návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona tímto usnesením odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/III-US-249/2000-2000)
